Pohanka loupaná varné sáčky 400g

Neohodnoceno
 

Pohanka zahřívá, obsahuje mnoho cenných živin a žádný lepek. 5ks varných sáčků

 
Dostupnost Momentálně nedostupné
Běžná cena 69 Kč
Ušetříte 10 Kč (–14 %)
59 Kč
Kategorie Obiloviny a vločky
Položka byla vyprodána...
 

Z výživového hlediska je pohanka považována za velmi kvalitní potravinu. Obsahuje cca 11 % bílkovin, které mají vysokou biologickou hodnotu (aminokyseliny jsou zde ve skoro optimálním poměru pro člověka). Z obilovin obsahuje víc bílkovin už jen oves. V pohance se hojně nachází vláknina, a to oba druhy, rozpustná i nerozpustná. Rozpustná vláknina je obzvlášť důležitá pro zdraví střeva (slouží v něm jako živina pro bakterie střevní mikroflóry). Pohanka je také důležitým zdrojem zinku, mědi, selenu a manganu. Z vitaminů obsahuje hlavně B1, B2, B3 (niacin), E a C.

Pohanka je však výjimečná hlavně obsahem rutinu (vitaminu P). Tato látka (ve skutečnosti jde spíš o komplex látek) patří mezi rostlinné flavonoidy. Rutin zvyšuje pružnost cév a posiluje jejich stěny, tím je chrání proti popraskání. Může tedy pomoci při všech zdravotních problémech, které s tím souvisí – křečových žílách, popraskaných žilkách v obličeji, sklonu ke krvácení (z nosu, dásní), příliš silné menstruaci (rutin prý dokonce dokáže oddálit blížící se menstruaci nebo zkrátit tu, která už probíhá). Rutin v těle funguje ve spolupráci s vitaminem C (navzájem podporují svou schopnost působit v těle jako antioxidant). Pokud chcete zvýšit využitelnost jednoho z nich, je třeba hlídat si i spotřebu toho druhého.

NÁVOD NA PŘÍPRAVU
Sáček s pohankou propláchněte a vložte do vroucí osolené vody. Vařte při nižší teplotě pod pokličkou po dobu 15 - 20 minut. Sáček s pohankou vytáhněte a přebytečnou vodu nechte odkapat. pak sáček roztrhněte nebo rozstřihněte a pohanku servírujte. 

Hmotnost 400g (5 sačku a 80g)

Složení: Pohanka loupaná 100 % 

Výživové údaje pro 100g výrobku: Energetická hodnota 1377/329kcal, Tuky 2,6g,  Sacharidy 68,0g, z toho Cukry 0g, Bílkoviny 12,6g, Sůl 0g.

Země původu: Rusko, Altaj. Cena - Produkt roku 2018 v Rusku

Hmotnost 1 kg