Brusinkový čaj 50g

Neohodnoceno
 

Přírodní bylinný čaj. Bez konzervantů, umělých barviv a sladidel.

Dostupnost Momentálně nedostupné
59 Kč
Značka Teavit s.r.o.
Webová stránka značky teavit.spb.ru
Kategorie Zdraví z přírody
Položka byla vyprodána...
 

V lidové medicíně lze BRUSINKOVÝ čaj použít k  zlepšení celkového zdraví. Pití čaje během chřipkové epidemie podpoří imunitní systém a pomůže v boji proti infekci. Může být použit jako prospěšný doplněk vašeho stravování.

Složení: Plod brusinky, plod růže šípkové, mateřídouška obecná, plod jeřábu, arónie černoplodá (černá jeřabina)

Brusinkapatří mezi nejvýraznější rostlinné antioxidanty, její účinky jsou srovnatelné s  borůvkami, ostružinami nebo česnekem a cibulí. Pomáhá snižovat pravděpodobnost onemocnění srdce a oběhového systému, posiluje imunitu, potlačuje únavu a je osvědčenou prevenci předčasného stárnutí. Brusinky pomáhají při prevenci tvorby zubního kazu. Kyselé, nahořklé plody obsahují cukr, kyseliny citronovou, jablečnou, šťavelovou a benzoovou, dále vitamin vitamíny A, B, C, flavonoidy, třísloviny, glykosidy, antokyany, pektin, a mnoho minerálních látek: železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, selen, zinek, měď, sodík, mangan.

Růže šípková - Šípky obsahují celou řadu zajímavých látek, mimo jiné významné množství vitaminu A a C. Příznivě působí na správnou činnost dýchacího systému a obecně normální stav organismu. Podporují přirozenou obranyschopnost, přispívají ke zdraví pokožky i k hojení ran, vyzkoušet je lze rovněž při nepříjemném pocitu těžkých nohou. V neposlední řadě se uvádí také pozitivní vliv na mentální zdraví. Růže šípková náleží mezi antioxidanty, kdy chrání buňky před oxidativním stresem, podporuje normální funkci trávení, močového měchýře a ledvin, napomáhá udržovat zdravé klouby.

Mateřídouška - je zdrojem nepřeberného množství zdravotních benefitů: napomáhá normální činnosti dýchacího systému a podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Je považována za antioxidant, to znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu a pročištění. Vyzkoušet ji mohou rovněž maminky pro bezproblémový průběh kojení.

Jeřáb - posiluje obranné síly a imunitní systém organismu. Plody obsahují organické kyseliny, vitamín C, glukózu, sorbit, sorbózu, třísloviny, pektiny, antokyany, silici, flavonoidy a hořčiny.

Arónie - je výborný zdroj vitaminů B, C, E, P, PP. Dále harmonizuje činnost štítné žlázy. Zpružňuje cévy (ovlivňuje fragilitu /křehkost/ kapilár). Detoxikuje organismus. Podporuje činnost jater a ledvin. Obnovuje jaterní buňky. Snižuje chorobně zvýšený krevní tlak. Celkově posiluje organismus. 

 

Podmínky skladování: skladujte na suchém tmavém místě, mimo jiné aromatické produkty.

Kontraindikace: individuální nesnášenlivost ke složkám výrobku.

Způsob přípravy: Předehřejte konvici. Nasypte čaj v poměru jedna čajová lžička na šálek, zalijte vroucí vodou a nechte louhovat 5-8 minut.

Minimální trvanlivost 2 roky.

Výrobce: TEAVIT s.r.o., Ruská federace, Sankt-Petěrburg

Hmotnost 1 kg